Parafia Świętego Jana Pawła II w Sulbinach
Czytania liturgiczne
Msze Święte
Dni powszednie:
· 07.00
· 17.00
Niedziele:
· 09.00
· 11.00
· 17.00
Pozostałe:
· w linku "Porządek Mszy"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Wspomnienia » Drugi Marsz Życia
Drugi Marsz Życia

 

Drugi Marsz Życia
Garwolin – Sulbiny

 

 

 

 

 

 

 

„Żaden człowiek nie może jednak samowolnie decydować o tym, czy ma żyć czy umrzeć; jedynym i absolutnym Panem, władnym podjąć taką decyzję jest Stwórca - Ten, w którym "żyjemy, poruszamy się i jesteśmy".


św. Jan Paweł II – „Evangelium vitae“ 47

 

 

 

19 października wyruszył II Marsz Życia. Wspierający obronę życia zjednoczeni na modlitwie i wsłuchani w nauczanie Jana Pawła II o życiu przeszli drogę od Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie do Parafii Świętego Jana Paweł II w Sulbinach.

II Marsz Życia rozpoczęła Eucharystia w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, której przewodniczył ks. kan. Stanisław Małek – proboszcz. Msze świętą celebrowali również ks. prał. Ryszard Andruszczak – Dziekan Dekanatu Garwolińskiego, a także ks. Mariusz Zaniewicz (kapelan Szpitala Powiatowego w Garwolinie), ks. Marcin Chruściel (wikariusz Parafii MB Częstochowskiej) i ks. Jacek Sawczuk. Główną intencją mszy świętej była modlitwa o uszanowanie świętości życia ludzkiego. W Marszu Życia wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych.

 

 

 

 

Ewangelia tej niedzieli zachęcała nas do tego, abyśmy oddali „Bogu to co należy do Boga”. W ten właśnie sposób trzeba patrzeć na życie, które jest i należy do Boga, wobec tego tylko Bóg może decydować o jego początku i końcu, mówił Ks. Jacek, który wygłosił homilię.

Po mszy świętej uformowała się kolumna II Marszu Życia, która najpierw wyruszyła w kierunku Parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie, a następnie już docelowo do Parafii Świętego Jana Pawła II w Sulbinach. Na czele Marszu niesione były relikwie św. Jana Pawła II i Jego wizerunek. W czasie marszu rozważane były tajemnice chwalebne różańca świętego, a także przypominane zostało nauczanie Jana Pawła II o życiu, szczególnie z Encykliki Evangelium Vitae.

 

Po przybyciu do kaplicy Świętego Jana Pawła II w Sulbinach nastąpiła modlitwa wynagradzająca wszystkie grzechy przeciwko życiu.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom marszu za odwagę stawania w obronie życie. Przed kaplicą w Sulbinach można jeszcze obejrzeć wystawę, która pokazuje okrucieństwo zabijania nienarodzonych dzieci…

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia (także w Galerii)
2,045,252 unikalne wizyty
Witryna istnieje 2012-2014