Parafia Świętego Jana Pawła II w Sulbinach
Czytania liturgiczne
Msze Święte
Dni powszednie:
· 07.00
· 17.00
Niedziele:
· 09.00
· 11.00
· 17.00
Pozostałe:
· w linku "Porządek Mszy"
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Wspomnienia » Wilno, 06.2015
Wilno, 06.2015

Pielgrzymka Sokółka – Wilno – Troki – Kowno
 

05.06.2015 

 

Wilno - z licznymi zabytkami kultury i najważniejszym miejscem, bliskim sercu każdego Polaka - Ostrą Bramą z cudownym wizerunkiem Madonny.

 

Pielgrzymujemy liczną grupą... 


Z Sulbin wyruszamy o świcie. Około południa w Sokółce, gdzie w 2008r. w Kościele św. Antoniego miał miejsce cud eucharystyczny, nasi przewodnicy duchowi: ks. Jacek i ks. Marcin, sprawują mszę św. Popołudnie i kolejny dzień poświęcamy "na" Wilno: Ostra Brama, cerkiew Świętego Ducha z relikwiami pierwszych męczenników chrześcijańskich Wilna, Klasztor O. O. Bazylianów z „Celą Konrada” gdzie więziono Adama Mickiewicza, Katedra z relikwiami Św. Kazimierza Królewicza i grobami królewskimi: Barbary Radziwiłłówny, Elżbiety Habsburżanki, Aleksandra Jagiellończyka i urną z sercem Władysława IV, Kościół Św. Ducha z obrazem Miłosierdzia Bożego oraz kaplica, gdzie znajduje się oryginał obrazu Jezusa Miłosiernego.

Ostatni dzień, niedzielę rozpoczynamy od mszy św. w kaplicy Ostrobramskiej przy wizerunku Matki Boskiej Miłosierdzia - Królowej Korony Polskiej. Następnie przez Troki i Kowno wracamy do domu.

 2,045,169 unikalne wizyty
Witryna istnieje 2012-2014