Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 02/09/2018
Niedziela 02/09/2018

2 września 2018

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 900 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja i spotkanie z Kołami Żywego Różańca. Zmianka różańcowa KŻR p.w. Św. Maksymiliana dzisiaj o 15.00 w salce parafialnej.

2. Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego jutro o godz. 800. Zapraszamy!!!

3. Zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie formacyjne dla Kobiet. Rozpoczęcie
w najbliższą środę o godz. 18.30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Miętnem.

4.  W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek po Mszy Świętej o godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu. O 1930 Msza o św. Janie Pawle II, a o 2030 Różaniec radiowy. O przewodniczenie poszczególnym dziesiątkom prosimy lektorów. W I piątek chorych w domach odwiedzimy w godz. 1000 – 1200 , Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, spowiedź od godz. 1630.

5. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przeżywać będziemy w sobotę, 8 września. Zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 700.

6. Nasze parafialne dożynki odbędą się w niedzielę 9 września na Mszy Świętej o godz. 9. Prosimy o wybranie delegacji z poszczególnych miejscowości do uroczystej procesji wejścia. W tym roku gospodarzami dożynek będą mieszkańcy Sulbin. Po Mszy Św. Starosta i Starościna dożynek podzielą wszystkich dożynkowym chlebem.

7. Spotkanie pielgrzymkowe dla wszystkich pątników grupy 7a odbędzie się przy ul. Źródlanej w Garwolinie w niedzielę 9 września o godz. 1600.

8. Pierwsze powakacyjne spotkanie naszej scholi dziecięcej odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy stałych bywalców oraz wszystkich chętnych. Rozpoczynamy wspólnym ogniskiem przy GCAK w Sulbinach.

9.  Spotkanie formacyjne dla najstarszej grupy kandydatów, którzy w tym roku przyjmują Sakrament Bierzmowania, odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy Św. o godz. 17.00. W niedzielę 9 września po Mszy Św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Rodziców oraz Młodzież z najstarszych grup. Będzie wtedy możliwość przyjęcia Szkaplerza. Zapraszamy wszystkich chętnych!!! Prosimy o przyniesienie swoich medalików z wizerunkiem NMP Szkaplerznej.

10. Klub Seniora, Urząd Miasta i Rada Miasta Garwolin, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Komenda Powiatowa Policji ostrzegają wszystkie osoby starsze przed oszustami, wykorzystującymi metody „na wnuczka”, „na policjanta” oraz inne metody manipulacji. Prosimy o zabranie ulotek położonych przy wyjściu z kaplicy.

11. 8 września przypada 79 rocznica bombardowania Garwolina. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w piątek 7 września. O godz. 17.30

w kolegiacie zostanie odprawiona Msza Święta, następnie na Skwerku Solidarności odbędzie się dalsza część artystyczna. Zapraszamy!!!

12. Na naszym placu budowy powstaje nowa droga przeciwpożarowa. W tym tygodniu wpłynęły ofiara bezimienne: Rodzice i Chrzestni 200zł i bezimienna 50zł. Bóg zapłać!!!

13. W Echu Katolickim jak zwykle wiele ciekawych treści… Czym jest świętość? w tekście „Święci nie tacy święci”… Przebaczenie nie jest łatwe, wręcz przeciwnie, to wyższa szkoła jazdy z Bogiem… Jak przeciwdziałać agresji i przemocy wśród dzieci?... O lekach homeopatycznych, które mają negatywny wpływ na ludzką duszę… Czym jest naprotechnologia?…i świadectwo naszej misjonarki z Gończyc… Zachęcamy do lektury!!!