Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 09/09/2018
Niedziela 09/09/2018

9 września 2018

1. Dzisiaj przeżywamy nasze parafialne dożynki. W tym roku gospodarzami dożynek są mieszkańcy Sulbin. Po Mszy Św. Starosta i Starościna dożynek podzielą wszystkich dożynkowym chlebem. Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie!!!

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1700 zapraszamy na spotkanie Rodziców oraz Młodzieży z najstarszych grup. Będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza. Zapraszamy wszystkich chętnych!!! Prosimy o przyniesienie swoich medalików z wizerunkiem NMP Szkaplerznej.

3. Spotkanie Rodziców oraz Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 16 września po Mszy Św. o godz. 11.00.

4.  Spotkanie pielgrzymkowe dla wszystkich pątników grupy 7a odbędzie się przy ul. Źródlanej w Garwolinie dzisiaj o godz. 1600.

5.  Wspólnota św. Jana Pawła II rozpocznie kolejny rok formacji Mszą Świętą w Kaplicy Szpitalnej w poniedziałek o godz. 1900.

6.  Spotkanie ministrantów w najbliższą środę o 19.00 na sali gimnastycznej.

7.   Nabożeństwo Fatimskie przeżywać będziemy w najbliższy czwartek. Odbędzie się ono w naszej kaplicy. Adorując Najświętszy Sakrament i odmawiając różaniec fatimski będziemy prosić o pokój i nawrócenie dla świata. Adoracja w ciszy rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 17.00, natomiast różaniec o godz. 18.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

8.  Wspólnota Lektorów rozpocznie kolejny rok formacji w piątek o godz. 1900.

9.   Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przeżywać będziemy w piątek. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 700 i 1700.

10. Próba naszej scholi dziecięcej odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 900. Zapraszamy stałych bywalców oraz wszystkich chętnych.

11. Badanie osteoporozy odbędzie się w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie w piątek, 21 września. Zapisy prowadzone są w rejestracji głównej szpitala.

12. Na naszym placu budowy powstaje nowa droga przeciwpożarowa. W tym tygodniu wpłynęła ofiara od KŻR kobiet z Sulbin pw. św. Jana Pawła II, zel. Jadwiga Mianowska 400zł. Bóg zapłać!!!

13. Za tydzień III niedziela miesiąca – ofiary  składane na tacę przeznaczone są na prace budowlane.

14. W naszej wspólnocie powstaje nowa Rada Parafialna oraz Rada Ekonomiczna. W tym tygodniu możemy do kancelarii zgłaszać wszystkich kandydatów. W statucie diecezjalnym czytamy: „Członkiem PRD może być wierny mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, bierzmowany, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian”. Parafialna Rada jest ciałem doradczym, wspierającym Proboszcza we wszelkich podejmowanych inicjatywach.

15. W niedzielę 16 września o 15.00 przy Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach rozpocznie się Piknik Historyczny. Zapraszamy!!!

16. W Echu Katolickim jak zwykle wiele ciekawych treści… Jak rozeznawać powołanie? … O tym jak ważna jest rozmowa z dzieckiem w procesie wychowania… O rozumieniu trudnej woli Bożej… Jak odmawiać Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej? … Czym jest autyzm i jak pomóc dziecku
z autyzmem? … Zachęcamy do lektury!!!