Artykuły » Ogłoszenia parafialne » Niedziela 16/09/2018
Niedziela 16/09/2018

16 września 2018

1. Dzisiaj III niedziela miesiąca – ofiary  składane na tacę przeznaczone są na prace budowlane. Bóg zapłać!!!

2. Spotkanie Rodziców oraz Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00.

3. Spotkanie Rodziców i Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17.00. (Bierzmowanie zostanie udzielone w niedzielę 30 września na Mszy Św. o godz. 9.00. Wszystkich niezwiązanych z tą uroczystością prosimy o wybranie innej godziny Mszy Świętej).

4. W tym tygodniu nie będzie spotkania ministrantów oraz próby scholi. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Św. we wtorek o godz. 17.00 z racji Święta Św. Stanisława Kostki- patrona Polski, Dzieci i Młodzieży.

5. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane środki finansowe zostaną przekazane na cele Misji Świętych. Do najbliższej środy (do godz. 14.00) możemy przywozić na nasz parking parafialny wszelkie elektrośmieci. Na stoliku położone są ulotki związane z tą akcją. Wszystkim ludziom dobrej woli- Bóg zapłać!!!

6. Badanie osteoporozy odbędzie się w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie w piątek, 21 września. Zapisy prowadzone są w rejestracji głównej szpitala.

7. Na naszym placu budowy prowadzone są prace ziemne. W tym tygodniu wpłynęła ofiara bezimienna z ul. Jasnej 200zł. Została też pomalowana betonowa podłoga w naszej kaplicy. Dziękujemy p. Piotrowi oraz p. Rafałowi. Bóg zapłać!!!

8. W naszej wspólnocie powstaje nowa Rada Parafialna oraz Rada Ekonomiczna. W tym tygodniu możemy do kancelarii zgłaszać wszystkich kandydatów. Lista osób już zgłoszonych została umieszczona w gablocie. Wybory odbędą się w niedzielę 7 października. Nad poprawnym przebiegiem głosowania będzie czuwał parafialny oddział KSM. Będziemy mogli zagłosować na dwie osoby.

9. Dzisiaj o 15.00 przy Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach rozpocznie się Piknik Histryczny. Zapraszamy!!!

10. Spotkanie dla wszystkich Przedsiębiorców i Pracodawców a także osób aktywnych i przedsiębiorczych, prowadzących własną działalność gospodarczą będzie w czwartek, 20 września. Rozpocznie się Mszą Świętą w parafii MB Częstochowskiej o godz. 1800 sprawowaną przez Ks. Mariusza Zaniewicza. Po niej będzie spotkanie w Sali Babie Lato w Woli Rębkowskiej, przy ul. Przemysłowej 58. Spotkanie ma charakter otwarty, nie ma konieczności wcześniejszych zgłoszeń.

11. Rekolekcje „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” odbędą się 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie skierowane jest szczególnie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. Więcej informacji na stronie www.stadionmlodych.eu oraz w gablocie. Wszystkich chętnych na wyjazd zapraszamy do kancelarii!!!

12. W Echu Katolickim jak zwykle wiele ciekawych treści… Dlaczego czcimy Krzyż? Jak rozumieć jego sens i jakie miejsce powinien zajmować w życiu chrześcijanina? … O kryzysie w Kościele, który zawsze jest szansą, i obietnicy Chrystusa, że „bramy piekielne go nie przemogą”… Kto ze czcią nosi medalik, dostąpi wszelkich łask – obiecała Maryja. O Jej opiece i mocy cudownego medalika mówią siostry zakonne i ludzie, którzy uprosili cuda… O „Stadionie Młodych” … Zachęcamy do lektury!!!